Zwolnienie chorobowe w ciąży
Jestem w ciąży, obecnie przebywam na zwolnieniu chorobowym, lecz zwolnienie to nie ma związku z ciążą.
Ile otrzymam wynagrodzenia chorobowego? Czy pracodawca może wypłacić mi tylko 80% wynagrodzenia?

Pytanie zgłoszone: 2014-01-12 11:13:21

Odpowiedź biura

Przyczyna choroby nie ma znaczenia.

Otrzyma Pani 100% podstawy wynagrodzenia. Odsyłam do art. 11 ustawy o świadczeniach pieniężnych z ub. społecznych w razie choroby i macierzyństwa, który nakazuje wypłatę 100% podstawy wymiaru zasiłku m.in. w okresie ciąży.


Ostatnia modyfikacja: 2014-01-12 21:06:20


 

   



Nowa porada księgowa
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane

Biuro HELP na Twitterze

Google+