Kalkulacja proporcji od 2014 roku
Czy są zmiany przy wyliczaniu proporcji w 2014 roku?

Pytanie zgłoszone: 2013-11-22 12:54:57

Odpowiedź biura

Od 01.01.2014 roku podatnicy nie powinni uwzględniać przy wyliczaniu proporcji VAT wewnątrzwspólnotowego nabycia towaru oraz importu towarów lub usług.

Zmienia się definicja obrotu, art. 29 zostaje skreślony z ustawy o VAT i dopisany art. 29a.
Obrót utożsamia się ze sprzedażą przez podatnika.
Należy pamiętać, że po pierwszym stycznia do wyliczenia proporcji nie uwzględnia się tranzakcji zakupu opodatkowanych przez nabywcę.


Ostatnia modyfikacja: 2013-11-22 13:57:40


 

   



Nowa porada księgowa
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane

Biuro HELP na Twitterze

Google+